Strona główna bloga
Życie za granicą
Historie

Herosi z Berlina – Justyna Burzyński

5 min czytania
Calculator placeholder

Wyślij z

Popularne

All countries

Kurs wymiany

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Opłata za przelew

Bezpłatny – – – 0.99 0.99 USD

Odbiorca otrzyma

Popularne

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Dotrze w ciągu 30 minut

Oto kolejna odsłona akcji będącej wynikiem współpracy miesięcznika „Polonia Berlin” oraz firmy TransferGo*. W cyklu pod hasłem „Pamiętaj o domu, kiedy jesteś daleko” ukazujemy sylwetki Polaków zaangażowanych w działania na rzecz Polonii w Niemczech. W aktualnej edycji kampanii zapraszamy do zapoznania się z zapisem rozmowy z Justyną Burzynski, autorką polskiego bloga z Berlina – BERLINSKO.com.

Polonia Berlin: Jaka historia stoi za Twoim przyjazdem do Berlina i jak długo już mieszkasz w niemieckiej stolicy?

Justyna Burzynski: Do Berlina przyjechałam po raz pierwszy dość późno, już po skończeniu studiów. Pracowałam wtedy w Warszawie, skąd odjeżdżają codziennie pociągi ekspresowe do Berlina. Wybrałam się wówczas na krótki, weekendowy wyjazd do niemieckiej stolicy. Już podczas pierwszej wizyty postanowiłam związać się z miastem, nie wiedziałam jednak jeszcze na jak długo. W tym roku minęło sześć lat od mojej przeprowadzki do Berlina.

PB: Czy coś zmieniło się od tego czasu w Twoim nastawieniu do miasta?

JB: W Berlinie od początku spodobała mi się energia miasta i to ona sprawia, że czuję się w nim dobrze. Na przestrzeni lat, moje nastawienie niewiele się zmieniło. Wciąż jestem ciekawa miasta i ludzi w nim mieszkających. W pewnym stopniu zaspokoiłam już moją ciekawość Berlinem, ale na pewno się nim nie znudziłam. Jestem bogatsza o doświadczenia, ale też otwarta na wszystko inne, co jeszcze mnie czeka w Berlinie.

PB: Czy z potrzeby odkrywania Berlina narodził się pomysł na bloga BERLINSKO.com?

JB: Od samego początku chciałam czerpać jak najwięcej z bogatej oferty miasta, uwzględniającej jego różne aspekty: kulturowy, społeczny czy imprezowy. Odwiedzałam wiele miejsc, poznawałam ciekawych ludzi. W pewnym momencie chciałam uporządkować wszystkie moje wspomnienia, podzielić się rekomendacjami. Pomyślałam, że blog byłby dobrą formą przekazywania informacji dla wszystkich zainteresowanych.

PB: Dla kogo jest zatem BERLINSKO.com?

JB: Dla wszystkich, którzy uznają treści pojawiające się na nim za przydatne. Piszę bardzo prywatnie, prezentując własny punkt widzenia, moje spojrzenie na Berlin. Bloga czytają Polacy wybierający się do Berlina na krótki wyjazd, szukający niestandardowych szlaków, poza głównymi trasami turystycznymi. Na BERLINSKO.com zaglądają również i tacy, którzy chcą się przeprowadzić do niemieckiej stolicy, szukają wskazówek jak zacząć, albo ci już tu mieszkający, którzy chcą być na bieżąco z tym, co się dzieje w mieście.

PB: Jakie są Twoje ulubione miejsca w Berlinie?

JB: Odpowiem jak prawdziwy berlińczyk: bardzo lubię mój Kiez, czyli Rixdorf na Neukölln. Znajduję tam wszystko, czego mi trzeba. Mam blisko do takich miejsc jak Tempelhofer Feld czy Landwehrkanal, gdzie chętnie spędzam czas wolny. Na Rixdorf-ie jest relatywnie spokojnie, ale wciąż wszystko inne, ważne dla mnie, jest w zasięgu ręki.

PB: Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie na blogu?

JB: Letnie miesiące to dobry czas na zdjęcia, zatem planuję przygotować parę foto-przewodników. Postaram się wygospodarować na to wolne chwile. Wiele wpisów powstaje dość spontanicznie, na podstawie pytań, jakie dostaję od czytelników. To oni wpłyną zatem na treści bloga w najbliższym czasie. Nowością nie na blogu, ale w kanałach social media BERLINSKO jest grupa Fajne Rzeczy w Berlinie, którą utworzyłam jako platformę wymiany berlińskich informacji z pogranicza kultury, sztuki, muzyki itp., a także jako miejsce zbierania praktycznych porad na temat życia w Berlinie. Zachęcam do dołączenia!

PB: Czy zdarza Ci się tęsknić za Polską?

JB: Tęsknię przede wszystkim za rodzicami i bliskimi. Zdarza mi się też od czasu do czasu tęsknić za konkretnymi rzeczami związanymi z Polską, które przywołują pozytywne wspomnienia i skojarzenia. Formą zaspokojenia tęsknoty za językiem polskim w życiu codziennym jest też mój blog, bo piszę przede wszystkim po polsku. Wszystkich, którzy szukają polskojęzycznej platformy na temat Berlina, zapraszam na BERLINSKO.com.

*Firma TransferGo powstała w 2012r. (na polskim rynku działa od 2013r.) po to, żeby wspierać rozproszone po świecie rodziny. TransferGo oferuje nisko-prowizyjne, międzynarodowe transfery pieniężne do bliskich osób, aktualnie między 46 krajami. „Herosi z Berlina” to cykl comiesięcznych artykułów ukazujących Polonię w Berlinie. Zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania się do udziału w akcji, pisząc do gazety, bądź za pośrednictwem strony na Facebooku TransferGo Polska, na której pojawi się więcej informacji i zdjęć z kampanii. Dla czytelników gazety przygotowany jest specjalny kod rabatowy na darmowy pierwszy przelew do domu. Więcej informacji na: www. transfergo.pl.

 

O autorze

TransferGo Team

TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.

Zaproś znajomych do TransferGo i zgarnij 20 GBP